Ostatní profese

Ostatní profese

Instruktor námořního jachtingu (2002 - dosud)

Instruktor (vlevo nahoře) se spokojenou posádkou

Námořní jachting a potápění, kde jsem držitelem profesionální certifikace mezinárodního instruktora, je hlavně koníčkem. Z časových důvodů však tato profese jen doplňuje hlavní profesní náplň ekonoma, CEO (chief executive officer) a krizového manažera.
V oblasti námořního jachtingu mám zkušenosti od základních kurzů až po kurzy se spinakrem či jako kapitán rekreační posádky na dovolené.

Základní kurz námořního jachtingu (skipper basic course) je určen pro lidi, kteří chtějí zkusit tento druh sportu a nemají žádné zkušenosti. Kurz je složen ze základů praktické činnosti na plachetnici (základní práce na palubě, práce s lany a ostatním vybavením, příprava vyplutí, vedení, kotvení, navigace, práce s vysílačkou, nácviky řešení nouzových situací, …) a teoretické části (základy námořního práva a COLREGu, práce s mapou a GPS, meteorologie, pravidel bezpečnosti a první pomoci, základy radiooperátora, …). V průběhu kurzu je možné zajistit přípravu k zkoušce „Boat leader Category B”, která klienty po úspěšném absolvování před zkušební komisí na Port-master office opravňuje k samostatnému vedení soukromého rekreačního námořního plavidla (člunu, plachetnice a jachty). Tato certifikace („řidičák na loď) je vydána bez omezení doby platnosti a uznávána po celém světě.Instruktor (druhý zleva) při výcviku nové posádky
ve "stoupání proti větru"
 

Kurz jachtingu pro pokročilé (skipper advanced course) je určen pro všechny, kteří zvládli základy námořního jachtingu a chtějí si své znalosti prohloubit. Kurz je orientován na samostatné vedení lodi a posádky, práce s plachtami (GENOA, MAIN SAIL), noční navigace apod.

Kurz jachtingu se spinakrem (skipper spinnaker course) je dalším stupněm pokročilého jachtaře při práci s plachtami. Zvláštní důraz je zde kladen na synchronizaci práce celé posádky během všech manévrů s plachtami a spinakrem.

Kurz vedení plachetnice ve skupině (regatta programme courses) je určen pro pokročilé jachtaře, kteří mají ambice měřit své síly v regatových závodech.

Program pro firmy a pracovní skupiny (team building & sailing) je určen pro budování vzájemných vztahů v pracovních týmech. Je určen i pro lidi bez jakýchkoliv zkušeností s jachtingem.

Instruktor rekreačního a technického potápění (2002 - dosud)

  • Mezinárodní instruktor rekreačního potápění SDI a specializací
  • Mezinárodní instruktor technického potápění TDI
  • Instruktor Rescue Diver, CPR, MFA, CPRO2 (kurzy první pomoci včetně použití kyslíku)

Všechny kurzy jsou řádně akreditované u MŠMT ČR.

Kurzy potápění v Aqua centru Jičín Technické potápění Dahab 2004

Odkazy